Ebegümeci Adet Söktürücü

Ebegümeci Adet Söktürücü

Ebegümeci Adet Söktürücü; bu bitki gerçek bir protein ve C vitamini deposudur. Kalsiyum demir, magnezyum, potasyum, selenyum, sodyum ve fosfor bakımından bulunmaz bir tabii kaynaktır. Ebegümeci bitkisi boyu ortalama olarak 20-30 santim kadardır. Kadifemsi ve çok ince bir yapıdadır. Çiçekleri tüylü ve yıldızımsı desenlere sahiptir. 


Ebegümeci Adet Söktürücü Faydaları; Bayanlarda normal olarak ortalama 28 günde bir adet kanaması görülmektedir. Adet gecikmesi denilen bu durum normal zamanından daha fazla bir dönemi kapsar. Yani 28 günden daha fazla  bir tarihten sonra görülen kanamadır. Hamilelik  emzirme menopoz ve ergenlik döneminde yaşanan gecikmeler fizyolojik gecikme olarak adlandırılır. Ancak stres, aşırı zayıflık, ağır egzersizler ve beslenme bozuklukları, üreme organı ile ilgili sorunlarda adetin gecikmesine etken oluştururlar. Hormonal  bozukluklarda adet düzensizliğine neden olmaktadır. Adet düzensizliğine çözüm olarak ebegümeci bitki çayından yararlanabilirsiniz.

Ebegümeci Adet Söktürücü Nasıl Kullanılır; 2 çay kaşığı ince kıyılmış ebegümeci bitkisinin çiçeği, yaprağı ve tüm bitkisini  1 su bardağı suyun içine atın ve ara ara karıştırarak 8 saat demleye bırakın. Ebegümeci adet söktürücü çayı içmeden önce biraz ısıtın. Adet günü geçen kişiler sabah akşam 1 su bardağı tüketmeleri yeterli olacaktır. Ebegümeci adet sökücü çayı kullanırken hamile olan ve hamile kalmak isteyenler kesinlikle içmemeli.

Ebegümeci Adet Söktürücü Bitkisinin Diğer faydaları 
Sağlık açısından ebegümeci bitkisinin birçok faydası vardır. Ebegümeci göğsü yumaşatır, öksürüğü keser, kabızlığı giderir mide bulantısı ve kusmaları önler, burun tıkanıklığını giderir, nefes darlığı  tedavisinde kullanılır. Ebegümecinin kökleri ve sapları özellikle saç ve cilt bakımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ebegümeci modern tıp tarafından bazı ilaçlarda da kullanılmaktadır. Ağız ve diş sağlığı temizliğinde ebegümeci gargarası kullanılmaktadır. İçerdiği malvidin ve malvin maddeleri sağlıklı diş  eti yapısı için ideal bir yardımcı olmakla birlikte plak önleyici ve ağızdaki bakterilere karşı güçlü bir pro-oxidant özelliğine sahiptir. 

Ebegümeci faranjite ve bademcik iltihaplarına karşı da kullanılan bir bitkidir. Ebegümeci birçok bitkiden daha fazla destek özelliğine sahiptir. Ebegümeci doğru bitkisel karışımlarda kullanıldığı taktirde en güçlü takviye edici ve işlev artırıcı özelliğe sahip olur. Ebegümeci yanlış karışımlarda kullanıldığı taktirde karışımda bulunan diğer şifalı bitkilerin tedavi edici gücünü nerede ise tamamen ortadan kaldırır. Bu nedenle bu bitkinin karıştırılacağı bitkilerin ve karışım oranlarının çok iyi bilinmesi ve tanınması gerekir. Ebegümeci kendisinde olmayan ancak başka bitkilerde bulunan etkin maddelerin tedavi gücünü artırıcı ve işlev artırıcı maddelere sahip bir bitkidir. Ebegümecinin karışımlardaki kullanım oranı çok az olmasına karşın tedavi için katkısı çok fazladır. Ebegümecinin birçok faydası olduğu gibi adet söktürücü olarak da kullanılmaktadır. Ebegümeci çayı olarak da bildiğimiz bu çay sağlık alanında oldukça fazlaca kullanılır.

Benzer Konular

Ebegümeci Adet Söktürücü Yorumları

umut yaşam icon

Elif

2019-11-15

Beş yıldır hiç adet olmuyorum ebegümeci içtim oldum inanamıyorum ilaçların yapamadığını ebegümeci yaptı

Cevap Yazumut yaşam icon

ipek

2017-06-28

benim kayın vadem hamile kalmami kolay laş tirmak için ebegumecinden bana ilaç yapıyor inşallah işe yarar

Cevap YazYorum Yap

Bülten

Popüler Makaleler

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir sistemi hastalıkları, sinir sistemi içinde beyin, beyincik, omurilik, kafa sinirl...
Siyah Havuç

Siyah Havuç

Siyah havuç, bir diğer adı ile şalgam havuç, şalgam suyunun ham maddesi olarak kulla...
Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil için okunacak dua, siğillerin yok olması için okunan duadır. Siğil duası 3-5...
Ayak Altında Siğil

Ayak Altında Siğil

Ayak altında siğil, çoğunlukla ayak tabanında oluşan siyah noktalı gri ya da koyu k...
Verrutol Siğil İlacı

Verrutol Siğil İlacı

Verrutol siğil ilacı siğil tedavisinde kullanılan topikal bir ilaçtır. Özellikle el...
Siğil İlacı

Siğil İlacı

Siğil İlacı, Piyasada birden fazla siğil ilacı bulunmaktadır. Siğiller bazen dokt...
Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer, Siğil çok fazla görülen bir deri virüsüdür. Siğilin diğer ...
Elde Siğil

Elde Siğil

Elde Siğil, Siğil genellikle bir virüs hastalığıdır. 'Human Papilloma Virüs' deni...
Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir sistemini güçlendiren besinler, sinir sistemi sağlıklı işlev gördüğü süre...
Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik sinir sistemi, irade dışında çalıştırılan otonom sinir sisteminin bölüm...