Bitkisel Balgam Sökücü

Bitkisel Balgam Sökücü

Bitkisel Balgam Sökücü: Kış ayları çok soğuk bir hava ile devam ediyor. Kış ayları ile beraber önce soğuk algınlığı daha sonra da öksürük, balgam, nezle ve grip gibi bir bir ne benzer hastalıklara yakalanmak baş gösterir. Bir de kar yağışının tekrar başladığı bugünlerde ülkemizin bazı bölgeleri çok soğuk günler geçirmektedir. Kar yağışı ile beraber gelen rüzgar hepimizi etkiler buda bir çok hastalığa davetiye çıkarır. Balgam genellikle evden dışarıya çıkmamaya çalışsak da bu soğuk havayı almak istemesek de çalışsak da bazen dışarı çıkmak zorunda olduğumuz zamanlarda dışarıya çıkarız. İşe gitmek için, markete gitmek ve alışveriş yapmak için veya çocukları okula götürmek için zorunlu bir halde dışarı çıkarız. Evden çıkarken çok sıkı giyinmeli, atkı, şal, şapka ve eldiven gibi bizi soğuk havadan koruyucu kıyafet giymeye çok dikkat ederiz. Ama yine de çocuklar ve yaşlılar çok az bir zaman dışarıda kalsalar dahi hemen hasta olurlar. Burun akıntısı, halsizlik, iştahsızlık, baş ağrısı gibi belirtiler hemen kendini gösterir.


Bitkisel balgam sökücü niçin kullanılır: Balgam kış aylarında en çok rahatsız olduğumuz konuların başında gelmektedir. Fakat biz Türk milleti olarak pek doktora gitmeyi sevmeyiz. Buna da bitkisel balgam sökücü doğal çay veya kür yapmalı ve evde kendi kendimizi tedavi etmeyi denemeliyiz. Boğazda oluşan balgam çevremizdeki insanları da rahatsız eder. Balgam çıkarmak isteyip de çıkmayınca verdiği hastalık devamlı artar. Zaman geçtikçe nefes yolunda kapanmaya da başlar. Bu sebeple de bu balgamı çıkarmak çok önem taşır. Bir de sümük gibi maddeler nasıl söküp dışarı atabiliriz. Balgam söktürücü bitkisel tedavi ile bunu başarabiliriz. Atalarımız bazı bitkiler ile bitkisel tedavi ile balgamdan kurtulmuşlardır bunlardan biri de bitkisel balgam sökücüdür.

Balgam söktürücü bitkiler nelerdir?

Solunum borularında çoğunlukla akciğerden gelen balgam zaman geçtikçe orada toplanarak boğazı rahatsız eder. Çok soğuk kış aylarında, grip,soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklara tutulmak sonrası bu durum başlamıştır. Akciğerlerde toplandıktan sonra boğaza kadar geldiğinde ağız yolu ile dışarı atılır. Ama bazen dışarı atılırken boğazımızda ağrı yapar. Bir de bu küçük çocuklar bu durumun ne olduğunu bilmedikleri için ne yapacaklarını şaşırırlar. Bu durumda bitkisel tedavi uygulamak iyi olur. Bitkisel balgam sökücü bitkiler kullanılır herkes için en uygun olan bu yoldur. Değişik bitkilerin çayları, kaynatılır ve buharda durulur. Buharda durmak balgamı söktürücü olarak kullanılır. Birinci olarak her gün düzenli bir şekilde su içmektir. Okaliptüs yağı veya okaliptüs buhar banyosu da balgam söktürücü olarak yapılır. Soğan ve soğan suyu bu durumda büyük yarar sağlar. Papatya çayını her günde bir bardak içmek de iyi olur. Çok kolay bulunan şalgam da akciğer bronşlarını temizler.  Bitkisel balgam sökücü tedavi eder. Marul içindeki etken maddeler nedeni ile çocuklara kolayca yedirilebilir. Göğsü gevşetir, öksürüğü azaltır. Andız otu da balla karıştırmak ve ezerek yenmek sureti ile iyi olur. Ebegümeci de öksürüğü bitirir ve göğsü yumuşatır. Başka bir şifalı bitkide ıhlamurdur. 

Benzer Konular

Bitkisel Balgam Sökücü Yorumları

Hiç Yorum Yapılmamış! İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz?

Yorum Yap

Bülten

Popüler Makaleler

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir sistemi hastalıkları, sinir sistemi içinde beyin, beyincik, omurilik, kafa sinirl...
Siyah Havuç

Siyah Havuç

Siyah havuç, bir diğer adı ile şalgam havuç, şalgam suyunun ham maddesi olarak kulla...
Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil için okunacak dua, siğillerin yok olması için okunan duadır. Siğil duası 3-5...
Ayak Altında Siğil

Ayak Altında Siğil

Ayak altında siğil, çoğunlukla ayak tabanında oluşan siyah noktalı gri ya da koyu k...
Verrutol Siğil İlacı

Verrutol Siğil İlacı

Verrutol siğil ilacı siğil tedavisinde kullanılan topikal bir ilaçtır. Özellikle el...
Siğil İlacı

Siğil İlacı

Siğil İlacı, Piyasada birden fazla siğil ilacı bulunmaktadır. Siğiller bazen dokt...
Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer, Siğil çok fazla görülen bir deri virüsüdür. Siğilin diğer ...
Elde Siğil

Elde Siğil

Elde Siğil, Siğil genellikle bir virüs hastalığıdır. 'Human Papilloma Virüs' deni...
Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir sistemini güçlendiren besinler, sinir sistemi sağlıklı işlev gördüğü süre...
Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik sinir sistemi, irade dışında çalıştırılan otonom sinir sisteminin bölüm...