Sigara Balgam Söktürücü

Sigara Balgam Söktürücü

Sigara Balgam Söktürücü, Sigara kullanımı hem kendinize hem de etrafınızda ki bireyler pasif içici olduğundan zararlıdır. En çok akciğer sağlığını olumsuz olarak etkisi altına alır. Sigarayı bırakmak hayatınızın konforunu artırmak için yapacağınız en güzel şeylerden biridir. Sigarayı bıraktığınız zaman başta akciğerler olmak üzere diğer organlarda daha verimli çalışır, kendini temizler. Fakat bunun neticesinde daha fazla balgam ve öksürük oluşur.


Sigara Balgam Söktürücü; Sigarayı bıraktıktan sonra meydana gelen sizi rahatsız eden balgamı söktüren evde kendiniz hazırlayacağınız, pratik, sağlıklı bitkisel yöntemler vardır. Bunların başında öksürmek gelir. Kesinlikle balgam geldiği zaman öksürüğü geri atmayın. Balgamı atmak vücuttaki toksinlerin atılmasına olanak sağlar. Bunun dışında balgam söktürücüler;

Limon; Sigarayı bıraktıktan sonra oluşan balgamın sökülmesi için bol bol limon tüketin. Limon balgamdan kurtulmak için etkili bir besindir. Balgam söktürücü olarak limonu nasıl tüketeceksiniz; 1 bardak ılık su içerisine birkaç orta boy limon dilimlenir ve atılır. İçerisine 1 yemek kaşığı kadar bal ilavesi yapılır. Bu kürü tüketin. Yada limonun üzerine tuz ekleyin ve bunu emin. Limon sayesinde boğazlardan toksinler atılır.

Buhar; Sigarayı bıraktıktan sonra oluşan balgamı yok etmek için buhar teneffüs edin. Buhar teneffüs etmek balgamı yumuşatır, nefes alıp vermeye yardımcı olur, balgamın daha kolay sökülmesine ve atılmasına imkan sağlar. Buhar nasıl teneffüs edilir; Derin bir kaba özenli olarak kaynar su koyulur. Başınızın çevresine havlu sarılır, derin derin nefes alınır ve sıcak suya solunur. Bu sıcak su buharının daha etkin olması için su içerisine limon veya okaliptüs esansiyel yağından damlatabilirsiniz. Yattığınız oda içinde buhar makinesi bulundurmak da faydalı olur.

Tavuk çorbası; Sigarayı bıraktıktan sonra oluşan balgam için tavuk çorbası tüketin. Günde bir kase tavuk çorbası içmek balgamı yumuşatır. Tavuk çorbası içine zencefil yada sarımsak katılırsa balgam sökmede daha etkili olur.

Tuzlu su; Sigara bırakma sonucu oluşan balgamın sökülmesi için tuzlu su gargara yapmalısınız. Bunun için bir su bardağı kadar su içerisine bir tatlı kaşığı kadar tuz ekleyin. Bu karışım ile gargara yapın. Sigara bırakma sonucu meydana gelen balgamın sökülmesi için bunları dışında süt ve süt ürünlerinden, yağlı kızartmalar ile beslenmekten uzak durun. Belirli bir süre süt ürünleri tüketmeyin. Kızarmış besinler de balgamı çıkarmayı zorlaştırır.

Benzer Konular

Sigara Balgam Söktürücü Yorumları

Hiç Yorum Yapılmamış! İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz?

Yorum Yap

Bülten

Popüler Makaleler

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir sistemi hastalıkları, sinir sistemi içinde beyin, beyincik, omurilik, kafa sinirl...
Siyah Havuç

Siyah Havuç

Siyah havuç, bir diğer adı ile şalgam havuç, şalgam suyunun ham maddesi olarak kulla...
Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil için okunacak dua, siğillerin yok olması için okunan duadır. Siğil duası 3-5...
Ayak Altında Siğil

Ayak Altında Siğil

Ayak altında siğil, çoğunlukla ayak tabanında oluşan siyah noktalı gri ya da koyu k...
Verrutol Siğil İlacı

Verrutol Siğil İlacı

Verrutol siğil ilacı siğil tedavisinde kullanılan topikal bir ilaçtır. Özellikle el...
Siğil İlacı

Siğil İlacı

Siğil İlacı, Piyasada birden fazla siğil ilacı bulunmaktadır. Siğiller bazen dokt...
Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer, Siğil çok fazla görülen bir deri virüsüdür. Siğilin diğer ...
Elde Siğil

Elde Siğil

Elde Siğil, Siğil genellikle bir virüs hastalığıdır. 'Human Papilloma Virüs' deni...
Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir sistemini güçlendiren besinler, sinir sistemi sağlıklı işlev gördüğü süre...
Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik sinir sistemi, irade dışında çalıştırılan otonom sinir sisteminin bölüm...