İncir Havuç Kürü

İncir Havuç Kürü

İncir havuç kürü, Son zamanlarda yaygınlaşmış bir kür dür ve bir çok kişi bu kürü kolay hamile kalabilmek için hazırlayıp tüketmektedirler. Adet düzensizliği yaşayan bayanlar ve hamile kalmakta zorluk çekenler veya hamile kalamayanlar için oldukça faydalı bir kürdür. İncir havuç kürü yumurta rezervi azalmış bayanlarda sorunu ortadan kaldırıp hamileliği kolaylaştırmaya yarayacak bir kürdür. Bayanlarda yumurta gelişimi ağır işliyor veya yumurtada çatlama yok ise incir havuç kürü olumlu sonuçlar doğuracaktır. Aynı zamanda yeni doğum yapmış bayanların anne sütü artırır ve bebeğin gelişimini sağlar. Bağışık sistemini güçlendirir, bayanlarda adet düzensizliğine iyi gelecektir. İnciri ayrı kür olarak tüketmekte mümkündür. Fakat havuç kürü ile birlikte tüketildiği taktirde hem adet düzensizliğini önler ve düzene koyar hemde bayanlarda yumurtlama döneminde yumurtalarının güçlenmesine ve çatlayıp hamile kalmasına oldukça faydalı olacaktır. Son zamanlarda TV kanallarında bir çok defa bitkilerin profesörü İbrahim saraç olunun da sıkça dile getirdiği kürler olarak bilinmektedir ve birçok kişi tarafından uygulanıp olumlu sonuç alınmaktadır. Şimdi sıra geldi bu mucizevi kürlerin tarifini vermeye.


İncir kürü ve havuç kürü nasıl hazırlanır: Öncelikle kür hazırlamak için kullandığımız kuru incirlerin üzerinde pudra şekeri olmamasına dikkat etmeliyiz. Havuçların taze olması ve yumuşamamış olması gerekmektedir. 9-10 adet kuru inciri yıkayıp yarım litre su ile kaynatıyoruz. Kanatırken mutlaka ağzını kapalı tutmak gerekir. Kaynattığımız kürü bir kenara koyup ılımaya bırakalım ve havuç kürünü hazırlayalım 3 adet iri boy havucu aynı şekilde yarım litre veya biraz fazla su ile ağzı kapalı bir şekilde haşlıyoruz. Yaklaşık 20 dakika haşladığımız havuçları bir kenara koyup ılımaya bırakıyoruz. Daha sonra her iki kürü de ayrı ayrı süzüp daha sonra birleştirip tüketebiliriz. 

İncir havuç kürünün tüketim miktarı ve tüketim sebepleri: Adet düzenlemek ve kolay hamile kalmak isteyen bayanlar için en doğal tedavi yöntemi olan kürleri kullanmak için belirli bir ölçü ve zamanı bulunmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz gibi ayrı ayrı hazırlanan kürleri birleştirip gün içerisinde 1,5 su bardağı tüketilmelidir. İster ikiye bölünüp isterse bir defada fakat yemeklerden yarım saat önce tüketilmelidir. Bu kürler en az 25 en fazla 50 gün tüketildiği taktirde olumlu sonuçlar almak kaçılınmazdır. Kullanımda tek dikkat edilmesi gereken şey adet günlerinde kullanılmaması ve verilen miktarın üstüne çıkılmaması. Özellikle şeker hastalarının kullanımı sağlık açısından sakıncalı olmaktadır. Unutmamamız gereken bir husus bizleri yaratan Allah'ın bizler için doğada bir çok mucize bulundurmasıdır. Bizlere düşen bunları kullanmak ve her ne istiyorsak Allah'tan istemektir. Tedbir kuldan taktir Allah tandır. Allah'a emanet olun.

Benzer Konular

İncir Havuç Kürü Yorumları

umut yaşam icon

Fatoş

2018-10-17

İlk denememde hamile kaldım mucize oldu benim için şükürler olsun

Cevap Yazumut yaşam icon

ayse

2018-03-09

İncir havuc kurunu uygulayipta faydasini goren varmi

Cevap Yazumut yaşam icon

nurgül

2017-04-27

Bende bu kuru denicem insallah ise yarar

Cevap YazYorum Yap

Bülten

Popüler Makaleler

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir sistemi hastalıkları, sinir sistemi içinde beyin, beyincik, omurilik, kafa sinirl...
Siyah Havuç

Siyah Havuç

Siyah havuç, bir diğer adı ile şalgam havuç, şalgam suyunun ham maddesi olarak kulla...
Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil için okunacak dua, siğillerin yok olması için okunan duadır. Siğil duası 3-5...
Ayak Altında Siğil

Ayak Altında Siğil

Ayak altında siğil, çoğunlukla ayak tabanında oluşan siyah noktalı gri ya da koyu k...
Verrutol Siğil İlacı

Verrutol Siğil İlacı

Verrutol siğil ilacı siğil tedavisinde kullanılan topikal bir ilaçtır. Özellikle el...
Siğil İlacı

Siğil İlacı

Siğil İlacı, Piyasada birden fazla siğil ilacı bulunmaktadır. Siğiller bazen dokt...
Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer, Siğil çok fazla görülen bir deri virüsüdür. Siğilin diğer ...
Elde Siğil

Elde Siğil

Elde Siğil, Siğil genellikle bir virüs hastalığıdır. 'Human Papilloma Virüs' deni...
Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir sistemini güçlendiren besinler, sinir sistemi sağlıklı işlev gördüğü süre...
Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik sinir sistemi, irade dışında çalıştırılan otonom sinir sisteminin bölüm...