Havuç Suyu Kürü

Havuç Suyu Kürü

Havuç suyu kürü, insanlarda sağlık amacı ile tüketilen şifalı bir kürdür. Birçok uzman kişi tarafından insanlara tavsiye edilen havuç kürü, düzenli bir şekilde kullanıldığında olumlu etkiler ortaya çıkarmaktadır. Havuç suyu kürü, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde kullanılabilecek ürünlerdendir. Bu kür sayesinde birçok insan tıbbi olarak bile çözemediği sorunları çözebilmektedir. Fakat bu kür bazı insanlarda olumlu etkiler göstermeyebilir. Bu durum, tamamen kişinin vücuduna bağlı olarak değişmektedir. Havuç suyu kürü, sadece yalnız başına değil, istenirse tıbbi tedavilerin yanında da kullanılabilir. Bilindiği gibi havuç içerisinde çok yüksek oranda A vitamini bulunmaktadır. Hatta birçok insan havucu, içerisinde bulunan A vitamini nedeni ile tüketmektedir. Aslında havuç suyu kürü içerisinde havuçtan çok daha fazla A vitamini bulunmaktadır. Çünkü havuçtan elde edilen su, havucun asıl vitaminlerini barındırdığı yerdir. Bu nedenle birkaç havuçtan elde edilmiş olan su daha fazla A vitamini içerir. 


Havuç suyu kürü hazırlamak için dikkat edilecek hususlar:
  • Havuç suyu kürü yapılacak olan malzemelerin kesinlikle taze olması gerekmektedir. Çünkü taze olmayan malzemeler, birçok özelliğini yitirmesinin yanı sıra çok fazla miktarda su kaybetmiş olacaktır. Bu durumda elde edilen su miktarı 

  • düşük olacaktır. Bunun için kolayca eğilip bükülebilen havuçları almamalısınız. Bu durum ürünlerin tazeliğini yitirmiş olduğunun göstergesidir. 
  • Bu durumda dikkat edilecek bir diğer husus ise havuç suyu kürü için alınan malzemelerin tam olarak olgunlaşmış olmasıdır. Tam olarak olgunlaşmamış olan malzemeler içerisindeki vitamin ve mineraller çok düşü olacağı için bu durum, alınacak olan faydaları oldukça olumsuz bir şekilde etkileyecektir. 
  • Havuç kürü için aldığınız havucun rengi bile, sizlere sağlayacağı faydalar üzerinde etkiler yapacaktır. Çünkü havucun rengi ne kadar güçlü ise içerisinde barındırmış olduğu beta karoten maddesi de o kadar yoğun bulunur. 
Havuç suyu kürü, özellikle Alzheimer hastalığında çok ciddi etkiler yaparak iyileştirici bir etki göstermektedir. Bu kür tam olarak hastalığı ortadan kaldırmasa bile tedavi sürecinde vücudun tedavilere cevap vermesini sağlamaktadır. Yapılan araştırmalara göre havuç suyu kürü, insanlarda yüzde otuz civarında Alzheimer hastalığını iyileştirme etkisi göstermiştir. Havuç suyu kürünün etkisinin arttırılması için yanına ikincil bitkilerin de konulabildiğini söylemek mümkündür. Bu şekilde yaptığınız kürden çok daha fayda alabilirsiniz. 

Havuç suyu kürünün uygulama şekli:
  • Havuç suyu kürü hazırlandıktan sonra içerisine isteğe bağlı olarak bal eklenebilir. Bunun yanı sıra belirtmek isterim ki bu kürü hazırladıktan sonra çok fazla bekletmeden tüketmeniz gerekmektedir. Aksi durumlarda bu kür etkilerini yavaş yavaş yitirecektir. Özellikle bazı insanlar bu kürü bir gün önceden fazla yaparak ikinci gün için de buzdolabında bekletirler. Aslında yapılan bu işlem son derece yanlıştır. Sizlerde bu gibi durumlara dikkat edin ve havuç kürünün kesinlikle bekletilmemesi gerektiğini bilin.
  • Havuç suyu kürü içen kişilerin bu kür üzerine herhangi bir şey yeyip içmemeleri gerekmektedir. Bu şekilde mide sadece havuç suyunu emerek faydalarını vücuda sağlayacaktır. Sizlerde bu duruma dikkat etmelisiniz. 
  • Havuç suyu kürü en az üç ay boyunca haftada en az iki üç defa akşam yemeklerinden iki saat sonra bir bardak içilmelidir. Bu şekilde kendinize alışkanlık edinebilirsiniz. 
  • Hazırlanan havuç suyu kürü 5 saat içerisinde tamamen tüketilmiş olmalıdır. 

Benzer Konular

Havuç Suyu Kürü Yorumları

Hiç Yorum Yapılmamış! İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz?

Yorum Yap

Bülten

Popüler Makaleler

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir Sistemi Hastalıkları

Sinir sistemi hastalıkları, sinir sistemi içinde beyin, beyincik, omurilik, kafa sinirl...
Siyah Havuç

Siyah Havuç

Siyah havuç, bir diğer adı ile şalgam havuç, şalgam suyunun ham maddesi olarak kulla...
Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil için okunacak dua, siğillerin yok olması için okunan duadır. Siğil duası 3-5...
Ayak Altında Siğil

Ayak Altında Siğil

Ayak altında siğil, çoğunlukla ayak tabanında oluşan siyah noktalı gri ya da koyu k...
Verrutol Siğil İlacı

Verrutol Siğil İlacı

Verrutol siğil ilacı siğil tedavisinde kullanılan topikal bir ilaçtır. Özellikle el...
Siğil İlacı

Siğil İlacı

Siğil İlacı, Piyasada birden fazla siğil ilacı bulunmaktadır. Siğiller bazen dokt...
Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer

Siğil Nasıl Geçer, Siğil çok fazla görülen bir deri virüsüdür. Siğilin diğer ...
Elde Siğil

Elde Siğil

Elde Siğil, Siğil genellikle bir virüs hastalığıdır. 'Human Papilloma Virüs' deni...
Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir Sistemini Güçlendiren Besinler

Sinir sistemini güçlendiren besinler, sinir sistemi sağlıklı işlev gördüğü süre...
Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik Sinir Sistemi

Sempatik sinir sistemi, irade dışında çalıştırılan otonom sinir sisteminin bölüm...